דף הבית אודות חוגים ופעילויות אירועים מתקנים אמנויות הבמה יצירת קשר אצלנו בשכונה facebook instagram youtube
קאנטרי קהילתי ג' - רוזין

המלצות ספרי נוער

ההמלצות של רעות לואי

"לב של דיו"

לאוהבות ואוהבי ספרים, פנטזיה ומה שביניהם

מאת קורנליה פונקה

כשאני קוראת ספר פנטזיה טוב אני רוצה להיכנס אליו – להיכנס לסיפור! להיות החברה הכי טובה של הגיבור\ה, להילחם במפלצות... קרה לך פעם?

בספר "לב של דיו" זה לא בדיוק ככה – בסיפור הזה הדמויות מהסיפורים יוצאות אל העולם האמיתי. למורטימור (מו) יש כישרון מיוחד – כשהוא מקריא בקול רם דמויות מהסיפור מתעוררות לחיים. מגניב, נכון? אז זהו... שלא ממש. מו לא יכול לדעת מי או מה יוצא מהסיפור.

בטח כבר הבנתם שמו לא מוציא מהספרים רק חדי קרן ודובוני אכפת לי אלא גם רשע בשם קופריקורן אותו הוא מקריא מספר שנקרא *הפתעה הפתעה* "לב של דיו".

בקיצור, סיפור פנטזיה מותח שאני קראתי ממש מהר (כי היה קשה להפסיק לקרוא בו). תהנו!  

נ.ב.

חיכיתי עד סוף ההמלצה לגלות לכם שעשו גם סרט ממש נחמד, אבל הספר יותר טוב, באמת, מבטיחה!

 

"נעלי בלט"

לרגישים ורגישות שחולמים וחולמות בגדול

מאת נואל סטריטפילד

רגע, רגע! אל תעבירו! אני יודעת שהשם אולי קצת מרתיע אבל באמת – לא חייבים לאהוב בלט, או ריקוד או כל סוג אמנות במה אחרת כדי ליהנות מהספר הזה.

הספר מספר את סיפורן של שלוש אחיות מאומצות - פאולין, פטרובה ופוזי. שלושתן לומדות בבית (בלי בית ספר, ווהוווו!) ובגלל מצבן הכלכלי הקשה הן מחליטות ללמוד ריקוד ומשחק בתקווה שיוכלו לעבוד כניצבות ורקדניות ולהרוויח מעט כסף.

הסיפור מתמקד בקשיים ובהצלחות, בציפיות ובחלומות של כל אחת על פי אופייה ואהבותיה. זה כל כך כיף לקרוא בספר ולהרגיש - תרגישו שמחה כשפאולין מצליחה, תסכול כשפטרובה מרגישה שלא מעריכים אותה והתרגשות מטורפת רגע לפני הופעת הבכורה. כיף של ספר! עם סוף מתקתק כמו שכולם וכולן אוהבים ואוהבות!

 

"סלפי אחד יותר מדי"

מאת דנה אבירם

טל עוברת דירה ומגיעה לעיר חדשה, שכונה חדשה, בית ספר חדש. לא קל לעבור למקום חדש, בטח לא בגיל 13... היופי בספר הזה הוא שאני לא צריכה לספר לכם מה טל הרגישה, כי הוא כתוב כך שהיא מספרת לכם בעצמה מה היא מרגישה ומה היא חושבת, ובגלל שטל היא המספרת מאוד קל לעקוב ולהתחבר לסיפור.

כמו שהכותרת רומזת (סלפי אחד יותר מדי) טל שולחת סלפי חושפני של עצמה לבחור בו היא מאוהבת. הוא בוחר להפיץ את התמונה בקבוצות הוואטסאפ בבית הספר. טל נאלצת להתמודד עם תגובות חבריה (יותר נכון, מי שקראנו לו עד עכשיו "חבריה"...) וגם מגלה שיש חברים שאפשר לסמוך עליהם גם כשקשה.

הסיפור זורם ומעניין ואולי אולי אולי אם תקראו את הספר תחשבו עוד 10 שניות לפני שתלחצו "העבר" בוואטסאפ.

שליחה

ההרשמה נקלטה בהצלחה

מצטערים אירעה שגיאה בהרשמה