דף הבית אודות חוגים ופעילויות אירועים מתקנים אמנויות הבמה יצירת קשר אצלנו בשכונה facebook instagram youtube
קאנטרי קהילתי ג' - רוזין

המסלול לתאטרון ולמחזות זמר בניהולו של עידן ליפר

הכשרה מקצועית למחזות זמר - בשילוב מורים מהארץ ומחו״ל במרכז קהילתי רוזין.

מסלול מקצועי למשחק ולאומנויות הבמה.
הלימודים בו נמשכים שנה ובסופם מקבלים הבוגרים תעודת שחקן.

בשנת 2012, הוקם המסלול לתיאטרון ע"י עיריית תל-אביב ובהנהלתו של עידן ליפר, בוגר בית הספר ג'וליארד למוזיקה ובית הספר לאומנויות הבמה בניו יורק (AMDA). המקום כולל בימת תיאטרון, סטודיו מקצועי לריקוד ושיעורי פיתוח קול.

קבלה ללימודים
תהליך הקבלה הינו אודישן בו נדרשים לבצע שיר אחד מתוך מחזמר בעברית או באנגלית, ובנוסף מונולוג השונה באופיו מן השיר. בכל שנה מתקבלים למסלול כ-14 תלמידות ותלמידים.

אופי הלימודים
המסלול כולל לימודי משחק, שירה, ריקוד ומשחק מול מצלמה כמו גם הרצאות בנושאים הקשורים לעולם התיאטרון. הוא מהווה הכשרה חד-שנתית מטעם עיריית תל-אביב יפו ופועל בהתאם לתכנית הלימודים של בית הספר לאומנויות הבמה בניו יורק (AMDA).

המסלול כולל מגוון רחב של מורים ומרצים הלוקחים חלק פעיל בתעשיית התיאטרון בארץ ובחו"ל. רשימה חלקית של המורים שלימדו במסלול לתיאטרון ומחזות זמר כוללת את אולה שור-סלקטר (משחק), עידן ליפר (הגשת שיר), דידי לובצקי (משחק מול מצלמה), חיים פנירי (פיתוח קול), יפתח מזרחי (ריקוד), נטלי ליפין (ריקוד), ליסל בק (ריקוד), ניר זליחובסקי (משחק), רוני יעקובוביץ' (משחק) ומירב צור (אימפרוביזציה באנגלית).

בנוסף מתקיימות כיתות אומן עם מורים בין-לאומיים כגון דארן כהן (המנהל המוזיקלי של שיקגו בברודווי), סטיבן דקסטר (במאי בין-לאומי) ואיליין פטריקוב (מנהלת בית הספר לאומנויות הבמה בניו יורק).

הפקות
הלימודים במסלול מחולקים לטרימסטרים כשאר בסוף כל אחד עולה הפקה. בעוד שבשני הטרימסטרים הראשונים מופקים ערבי שירי מחזות זמן, בסוף הטרימסטר האחרון של כל שנה מעלים תלמידי המסלול הפקת מחזמר מלאה בה הם מדגימים את היכולות שרכשו לאורך השנה. הפקות אלה הן לעיתים הפעם הראשונה בה עולים אותם מחזות זמר בעברית.

בוגרי המסלול
בוגרים רבים של המסלול משתלבים בתעשיית התיאטרון בישראל ובעולם.

הישגים
המסלול לתיאטרון ומחזות זמר הוא בית הספר היחיד מחוץ לארה"ב המשתתף באופן שנתי במופע Broadway Rising Stars, מופע החושף את התלמידים המבטיחים ביותר מבתי הספר למשחק הנחשבים בארה"ב. בנוסף, מהמסלול יצאו מספר הפקות שעברו לתיאטראות בארץ כמו "ימים רגילים" שהועלה בתיאטרון הקאמרי וקונצרט של "רנט" שעלה בתיאטרון הבימה.

מיועד לא/נשים צבא
האודישנים למסלול במרץ - אפריל

לבירורים נוספים ניתן לפנות בדוא״ל לעידן ליפר:
eidan.lipper@gmail.com 
 

video Embed Iframe
שליחה

ההרשמה נקלטה בהצלחה

מצטערים אירעה שגיאה בהרשמה